havnen

Hvor sker det til Silkeborg Ildfestregatta 2017:

Vær opmærksom på, at der kræves billet til nogle arrangementerne - se under de enkelte arrangementer.
Programmet er endnu under planlægning og der tages forbehold for ændringer og trykfejl

Tirsdag 

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

HVER DAG
Danmarks Int. Gadeteaterfestival
Nordisk Mesterskab i Ballonflyvning
Dinner in The Sky
Silkeborg Slot
Nordisk Tivolipark
Biler&Babes

HVER DAG
Danmarks Int. Gadeteaterfestival
Nordisk Mesterskab i Ballonflyvning
Dinner in The Sky
Silkeborg Slot
Nordisk Tivolipark
Biler&Babes
HVER DAG
Danmarks Int. Gadeteaterfestival
Nordisk Mesterskab i Ballonflyvning
Dinner in The Sky
Silkeborg Slot
Nordisk Tivolipark
Biler&Babes
HVER DAG
Danmarks Int. Gadeteaterfestival
Nordisk Mesterskab i Ballonflyvning
Dinner in The Sky
Silkeborg Slot
Nordisk Tivolipark
Biler&Babes
HVER DAG
Danmarks Int. Gadeteaterfestival
Nordisk Mesterskab i Ballonflyvning
Dinner in The Sky
Silkeborg Slot
Nordisk Tivolipark
Biler&Babes

JYSKE BANK SCENEN HAVNEN
Kl. 18.45 Åbning v/borgmester Steen Vindum
Kl. 19.00 Infernal
Kl. 23.00 Velkomst til flåden

JYSKE BANK SCENEN HAVNEN
Kl. 19.00 Jacob Dinesen
Kl. 23.00 Velkomst til flåden

JYSKE BANK SCENEN HAVNEN
Kl. 19.00 Queen Machine
Kl. 23.00 Velkomst til flåden

JYSKE BANK SCENEN HAVNEN
Kl. 19.00 Dodos & the Dodos
Kl. 23.00 Velkomst til flåden

JYSKE BANK SCENEN HAVNEN
Kl. 15.00 Parader og interviews
Kl. 18.00 Kåring af Regattapige
Kl. 18.15 Kåring af vindere
Kl. 18.30 Kåring af fyrværkeri vinder
Kl. 19.00 GNAGS
Kl. 23.00 Velkomst til flåden

DET MAGISKE SPEJLTELT
Kl. 18.00-02.00 Magisk Kabaret & live musik
DET MAGISKE SPEJLTELT
Kl. 18.00-02.00 Magisk Kabaret & live musik
DET MAGISKE SPEJLTELT
Kl. 18.00-02.00 Magisk Kabaret & live musik
DET MAGISKE SPEJLTELT
Kl. 12.00-15.00 Kvindefrokost
Kl. 18.00-02.00 Magisk Kabaret & live musik
DET MAGISKE SPEJLTELT
Kl. 18.00-02.00 Magisk Kabaret & live musik + The Powls
JAZZ TOWN I JYSK MUSIKTEATER
Kl. 20.45-22.45 Jazz’Stified 
JAZZ TOWN I JYSK MUSIKTEATER

Kl. 17.30-19.00 Den Syngende Kontrabas
Kl. 20.45-22.45 Sultans of Jazz 

JAZZ TOWN I JYSK MUSIKTEATER

Kl. 17.30-19.00 Ked’li
Kl. 20:45-22.45 Ked’li

JAZZ TOWN I JYSK MUSIKTEATER

Kl. 13.00-17.30 Drewsens Jazz Kult Jam
GATSBY TEMA
Kl. 20.45-02.00 Creole Catz 

JAZZ TOWN I JYSK MUSIKTEATER

Kl. 12.00-16.00 Frokostjazz
Kl. 16.00-19.00 The Jazz Pop Trio Feat. Janni Lavrsen
CHAMPAGNE TEMA
Kl. 20.45-22.45 Caribic Steelband 

    RÅDHUSSCENEN

Fra kl. 18.00 Louise Espersen

RÅDHUSSCENEN

Fra kl. 18.00 Ked'i m. Janni Lavrsen

 
SPEJDERPLADSEN I ISKÆLDERDALEN
Kl. 17.00-24.00 Aktiviteter for børn og voksne
SPEJDERPLADSEN I ISKÆLDERDALEN
Kl. 17.00-24.00 Aktiviteter for børn og voksne
SPEJDERPLADSEN I ISKÆLDERDALEN
Kl. 12.00-24.00 Aktiviteter for børn og voksne
SPEJDERPLADSEN I ISKÆLDERDALEN
Kl. 10.00-24.00 Aktiviteter for børn og voksne
SPEJDERPLADSEN I ISKÆLDERDALEN
Kl. 10.00-01.00 Aktiviteter for børn og voksne
SIF TELTET VED RÅDHUSET 
Kl. 18.00–19.00 Hæk & Clara
Kl. 19.45-21.00 Jan Blüthgen Solo

SIF TELTET VED RÅDHUSET
Kl. 18.00-21.30 Polles Jazz
Kl. 22.00-24.00 Dion Eskegaard solo

SIF TELTET VED RÅDHUSET
Kl. 18.00-21.00 Luis Band
Kl. 22.00-01.30 Greatest

SIF TELTET VED RÅDHUSET
Kl. 18.00-21.00 Bugge/Schmidt Duo
Kl. 22.30-02.00 Lebeat
SIF TELTET VED RÅDHUSET

Kl. 10.00-? Ked'li + brunch
Kl. 17.30-21 Party Players
Kl. 22.30-02.00 DJ Killers

DET IRSKE TELT I BIOS GÅRD

Kl. 20.00-23.00 Eli Kelly 

DET IRSKE TELT I BIOS GÅRD
Kl. 18.00-20.30 Whiskey Tasting 
Kl. 20.30-23.30 Strong Ale 

DET IRSKE TELT I BIOS GÅRD

Kl. 18.00-20.45 Eli Kelly
Kl. 21.00-24.00 Hawkeye & Hoe
Kl. 24.00-02.00 Dj Gubi D 

DET IRSKE TELT I BIOS GÅRD

Kl. 14.00-17.00 Casey Jones
Kl. 17.30-20.30 Scoops
Kl. 21.00-23.30 Neil Brophy Band
Kl. 23.30-? Dj Søren “Hit” Hansen 

DET IRSKE TELT I BIOS GÅRD

Kl. 13.00-16.00 Casey Jones
Kl. 16.30-20.00  Scoops
Kl. 20.30-23.30 Barry Richard & Fiddler On The Hoof
Kl. 23.30-? Dj Gubi D 

FØTEX TELTET PÅ TORVET
Kl. 19.45 KANDIS
Kl. 21.00 KANDIS

FØTEX TELTET PÅ TORVET
Kl. 19.30 Nostalgi
Kl. 20.45 Nostalgi
Kl. 22.00 Nostalgi

FØTEX TELTET PÅ TORVET
Kl. 19.00 Opvarmning 
Kl. 21 15 Den Røde Tråd
Kl. 23.00 Den Røde Tråd
Kl. 00.30 Den Røde Tråd

FØTEX TELTET PÅ TORVET

Kl. 19.45 The Boss
Kl. 19.45 The Boss
Kl. 21.15 The Boss
Kl. 22.45 The Boss
Kl. 00.30 Almost acdc

FØTEX TELTET PÅ TORVET
Kl. 11.00 Lørdags Jazz
Kl. 19.00 Opvarmning 
Kl. 21.15 Den Røde Tråd  
Kl. 23.00 Den Røde Tråd 
Kl. 00.30 Den Røde Tråd

HJEJLETELTET PÅ HAVNEN
Kl. 18.00 GRØN TIRSDAG
Kl. 20.00 Atlas

HJEJLETELTET PÅ HAVNEN

Kl. 18.00 Esben Just

HJEJLETELTET PÅ HAVNEN
Kl. 11.30 Seniorfrokost + Lis og Per
Kl. 17.30 Rocazino

HJEJLETELTET PÅ HAVNEN
Kl. 15.00 Atlas
Kl. 17.30 Det Vildeste Band

HJEJLETELTET PÅ HAVNEN
Kl. 11.30 Rasmus Walter
Kl. 15.00 Atlas
Kl. 17.30 Det Vildeste Band

AFTERSKII PARTY PÅ SØVEJ
på Zwei Grosse Bier Bar
Kl. 20.00 AfterskiBingo
Kl. 23.00 Afterski DJ’s 

AFTERSKII PARTY PÅ SØVEJ
på Zwei Grosse Bier Bar
Kl. 20.00 2XVOLF Livemusik
Kl. 23.00 Afterski DJ’s 

AFTERSKII PARTY PÅ SØVEJ
på Zwei Grosse Bier Bar
Kl. 20.00 Ørligur DK Live
Kl. 23.00 Afterski DJ’s 

AFTERSKII PARTY PÅ SØVEJ
på Zwei Grosse Bier Bar
Kl. 14.30 The Powls
Kl. 18.30 Sussi & Leo Trio 
Kl. 21.30 The Naked Swedes 
Kl. 23.00 Afterski DJ’s 

AFTERSKII PARTY PÅ SØVEJ
på Zwei Grosse Bier Bar
Kl. 14.30 Patten & Potensen
Kl. 18.30 Vejgaard Tårnblæserlaug 
Kl. 21.30 The Naked Swedes 
Kl. 23.00 Afterski DJ’s 

VINTELTET PÅ HJØRNET VED GREJBIKSEN
- Silkeborgs største vin- og ginbar kl. 16.30-lukketid

VINTELTET PÅ HJØRNET VED GREJBIKSEN
- Silkeborgs største vin- og ginbar kl. 16.30-lukketid
VINTELTET PÅ HJØRNET VED GREJBIKSEN
- Silkeborgs største vin- og ginbar kl. 13.00-lukketid
VINTELTET PÅ HJØRNET VED GREJBIKSEN
- Silkeborgs største vin- og ginbar kl. 13.00-lukketid
VINTELTET PÅ HJØRNET VED GREJBIKSEN
- Silkeborgs største vin- og ginbar kl. 13.00-lukketid
REGATTA KLUBHUSET PÅ ØSTERGADE
Kl. 16 Reaktionsvæg
Kl. 16 Johnny Hansen autografer
Kl. 17 Christoffer fra Lemming spiller
REGATTA KLUBHUSET PÅ ØSTERGADE
Kl. 16 Polles Jazz Jam
Kl. 16 Spændende DGI  tiltag
Kl. 17 Hils på maskotten ”Gunnar fra Funder”
REGATTA KLUBHUSET PÅ ØSTERGADE
Kl. 14 Biludstilling fra Automania
Kl. 16 Ven-Skaberne spiller rock og reggae med højt humør
REGATTA KLUBHUSET PÅ ØSTERGADE
Kl. 16 Spændende leg med DGi
Kl. 17 Underholdning
REGATTA KLUBHUSET PÅ ØSTERGADE
Kl. 12 Spil fodbold på rund bane
Kl. 12 Silkeborg Pigerne og Drengene
Kl. 15 Musikalsk overraskelse

DEN BOBLENDE OASE PÅ SØVEJ kl. 18.00-02.00
Lækre drinks, Asti og shots

DEN BOBLENDE OASE PÅ SØVEJ kl. 18.00-02.00
Lækre drinks, Asti og shots
DEN BOBLENDE OASE PÅ SØVEJ kl. 15.00-02.00
Lækre drinks, Asti og shots
DEN BOBLENDE OASE PÅ SØVEJ kl. 15.00-03.00
Lækre drinks, Asti og shots
DEN BOBLENDE OASE PÅ SØVEJ kl. 12.00-03.00
Lækre drinks, Asti og shots

HJEJLEFLÅDEN
Kl. 21.00-23.00 Aftensejladser

HJEJLEFLÅDEN
Kl. 21.00-23.00 Aftensejladser
HJEJLEFLÅDEN
Kl. 21.00-23.00 Aftensejladser
HJEJLEFLÅDEN
Kl. 21.00-23.00 Aftensejladser
HJEJLEFLÅDEN
Kl. 21.00-23.00 Aftensejladser

JAGTHORNSFESTIVAL
Kl. 21.00 + 23.00 ved afsejling og ankomst af hjejleflåden

JAGTHORNSFESTIVAL
Kl. 21.00 + 23.00 ved afsejling og ankomst af hjejleflåden
JAGTHORNSFESTIVAL
Kl. 21.00 + 23.00 ved afsejling og ankomst af hjejleflåden
JAGTHORNSFESTIVAL
Kl. 21.00 + 23.00 ved afsejling og ankomst af hjejleflåden

JAGTHORNSFESTIVAL
Kl. 14.30 Jagthornskoncert i Jysk Musik- & Teaterhus 

Kl. 21.00 + 23.00 ved afsejling og ankomst af hjejleflåden

RIVER ART & TABLEAU LANGS REMSTRUP Å
Kl. 21.00-21.15 “Waternymph” 1
Kl. 23.00-23.30 “Waternymph” 2

RIVER ART & TABLEAU LANGS REMSTRUP Å
Kl. 21.00-21.15 “Waternymph” 1
Kl. 23.00-23.30 “Waternymph” 2
RIVER ART & TABLEAU LANGS REMSTRUP Å
Kl. 21.00-21.15 “Waternymph” 1
Kl. 23.00-23.30 “Waternymph” 2
RIVER ART & TABLEAU LANGS REMSTRUP Å
Kl. 21.00-21.15 “Waternymph” 1
Kl. 23.00-23.30 “Waternymph” 2
RIVER ART & TABLEAU LANGS REMSTRUP Å
Kl. 21.00-21.15 “Waternymph” 1
Kl. 23.00-23.30 “Waternymph” 2
   

OVERTRYK PÅ KEDELHUSET
Kl. 18-23 Festival for upcomming bands

OVERTRYK PÅ KEDELHUSET
Kl. 17-23 Festival for upcomming bands
TORVEJAZZ
Kl. 11.00 Bourbon Street Jazz Band
STREET FOOD DENMARK
Mad fra hele verden på Søvej
STREET FOOD DENMARK
Mad fra hele verden på Søvej
STREET FOOD DENMARK
Mad fra hele verden på Søvej 
STREET FOOD DENMARK
Mad fra hele verden på Søvej
STREET FOOD DENMARK
Mad fra hele verden på Søvej
DET INTERNATIONALE MARKED
- festlige dage på Søndertorv
DET INTERNATIONALE MARKED
- festlige dage på Søndertorv
DET INTERNATIONALE MARKED
- festlige dage på Søndertorv
DET INTERNATIONALE MARKED
- festlige dage på Søndertorv
DET INTERNATIONALE MARKED
- festlige dage på Søndertorv
EUROPEAN FIREWORK CONTEST
Kl. 24.00 Gøteborg FyrverkeriFabrik
EUROPEAN FIREWORK CONTEST
Kl. 24.00 Fëërie
EUROPEAN FIREWORK CONTEST
Kl. 24.00 NICO Europe
EUROPEAN FIREWORK CONTEST
Kl. 24.00 Pirotecnia Zaragozana
GALLA FYRVÆRKERI
Kl. 24.00 DANMARKSMESTER
HØJEN & MAGIC 
FYRVÆRKERI VED DE SMÅ FISK
Starter hver aften ca. kl. 22.30
FYRVÆRKERI VED DE SMÅ FISK
Starter hver aften ca. kl. 22.30
FYRVÆRKERI VED DE SMÅ FISK
Starter hver aften ca. kl. 22.30
FYRVÆRKERI VED DE SMÅ FISK
Starter hver aften ca- kl. 22.30
FYRVÆRKERI VED DE SMÅ FISK
Starter hver aften ca. kl. 22.30

Copyright © 2017 Silkeborg Turist & Regattaforening Reserved